Notikumi
Jelgavas Brīvības bulvāris stāsts
Ceturtdiena, 17.05.2018.
 
Ekoskolu programmā iesaistījušās Jelgavas pilsētas izglītības iestādes
Pirmdiena, 04.09.2017.

  IMG_3598 2017. gada 12. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika EKOSKOLU APBALVOŠANAS CEREMONIJA un kampaņas „Zaļais aicinājums” atklāšanas pasākums.  Apbalvošanas ceremonijā tika sveiktas arī Jelgavas pilsētas izglītības iestādes - Jelgavas 2. pamatskola un Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes "Lācītis"  un "Zīļuks".
Jelgavas 2. pamatskolai  2017./2018. mācību gadam piešķirts Latvijas Ekoskolas nosaukums. Pirmsskolas izglītības iestādēm "Lācītis"  un "Zīļuks" 2017./2018. mācību gadam piešķirts Starptautiskais Zaļais Karogs.
Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas, bet tai pat laikā savu efektivitāti jau drīz apliecinošas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā. Šī programma veicina izpratni par vidi, saistot  to  ar daudziem mācību priekšmetiem, veido attieksmi un vērtības, interesi par vidi  un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.

 
Jelgavas pilsētas skolēnu, viņu vecāku un pedagogu pieņemšana pie Jelgavas domes priekšsēdētāja
Piektdiena, 26.05.2017.

  img_5788 2017. gada 24. maijā Zemgales Olimpiskajā centrā notika pilsētas skolēnu, viņu vecāku un pedagogu svinīga pieņemšana pie Jelgavas pilētas domes priekšsēdētāja. Skolēnus un pedagogus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas pašvaldības iestādes „Jelgavas izglītības pārvalde” vadītāja Gunta Auza.

Jelgavas pilsētas domes Pateicības rakstus par labiem panākumiem reģiona, valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētnieciskajos darbos un dažādos starptautiskos konkursos saņēma 220 Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu skolēni un 120 pedagogi.

Klātesošos ar muzikāliem un deju priekšnesumiem sveica Jelgavas Popkoris, deju studija „Benefice” un grupa „Dagamba”.

  img_5784   img_5908   img_6243   img_6299   img_6390   img_5699
 
Apbalvoti Jāņa Bisenieka fonda rīkotā biznesa ideju konkursa uzvarētāji
Pirmdiena, 22.05.2017.

  galvena_26 2017. gada 16. maijā Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apbalvoja Jāņa Bisenieka fonda rīkotā biznesa ideju konkursa uzvarētāji. Šogad konkursam kopā iesniegtas 44 biznesa idejas, kuras izstrādāja skolēni no Jelgavas 3. un 4. sākumskolas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 5. un 6. vidusskolas un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

Konkursa rezultātā tika noskaidroti Jelgavas pilsētas skolu inovatīvāko biznesa ideju autori trīs vecuma grupās. Viņiem tika pasniegtas naudas balvas. Konkursa žūrija pārējos fināla dalībniekus un viņu skolotājus sveica ar simpātiju un pateicības balvām.

Konkursa rezultāti:

5. – 7. klase

1. vieta – Alise Ločmele, Jelgavas 3. sākumskolas 6. klase;
2. vieta – Linards Liepiņš, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7. klase;
3. vieta – Alise Rimkēviča, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 7. klase.

8. – 9. klase

1. vieta - Elizabete Akermane un Krista Tkačova, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 9. klase;
2. vieta - Mareks Mateša un Daniels Zemzars, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 9. klase;
3. vieta - Ieva Bane, Anastasija Ņevoļska un Beatrise Freiberga, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 9. klase.

10. – 12. klase

1. vieta – Margarita Anškina, Elīza Dombrovska, Undīne Laurīte, Jānis Ēriks Grūtups un Rihards Dīcis, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klase;
2. vieta – Silvija Mītniece, Leticīja Līva Lukjanska un Anete Račiņa, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klase;
3. vieta – Sanita Višņauska, Emīls Purviņš, Rolands Višņauskis, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 11. klase.

 
Jelgavas Valsts ģimnāzija noslēdz sadarbības līgumu ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti
Trešdiena, 26.04.2017.

  Untitled 2017. gada 25. aprīlī Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti.

Sadarbības līgums paredz, ka Informācijas tehnoloģiju fakultāte un Jelgavas Valsts ģimnāzija sadarbosies, lai paaugstinātu mācībspēku un skolēnu IT zināšanu līmeni, kā arī motivētu skolēnus studēt IT virzienu un kļūt par nozares profesionāļiem.

Skolēniem tiks piedāvāta iespēja iesaistīties bezmaksas ITF vadītajā Programmēšanas skolā, kā arī fakultātes mācībspēki sniegs atbalstu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu izstrādē un piedāvās lekcijas gan skolas mācībspēkiem, gan skolēniem.

IT nozare ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm Latvijā un Pasaulē. Tuvākajos gados nozarē aizvien vairāk trūks darbaspēka. Latvijā vispieprasītākā profesija ir programmētājs, kuru var studēt LLU ITF studiju programmā „Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai”, noslēgumā iegūstot programmētāja kvalifikāciju un gadu praktizējoties kādā no IT uzņēmumiem Latvijā un Pasaulē.

 
Pirmsskolas izglītības iestādes "Zīļuks" labā prakse Ekoskolas projektā "Ēdam atbildīgi"
Pirmdiena, 24.04.2017.

  1

Jelgavas pirmsskolas izglītības iestāde „Zīļuks” ir iesaistījusies projektā „Ēdam atbildīgi!”, kura ietvaros audzēkņi iepazīstas ar vietēju un sezonālu pārtiku. Bērni veidoja sezonālas pārtikas kalendārus, savas zināšanas par gadalaiku pārmaiņām papildinot ar jaunu informāciju par to, kādi augļi un dārzeņi nogatavojas vai saglabājas kuros mēnešos. Mācību gada pirmajā pusē audzinātājas ar bērniem runāja arī par ziemas krājumiem un kā tos veidot, radot priekšstatu par pārtikas uzglabāšanas iespējām un konservēšanu, veicinot bērnos izpratni, ka arī ievārījumus vai marinētus gurķus iespējams ne tikai nopirkt, bet arī pagatavot, un tā var būt jauka nodarbe ģimenes lokā. Pirmsskolas izglītības iestādes „Zīļuks” bērniem dažādu našķu gatavošana nav sveša, jo projekta ietvaros grupiņās ir svaigi spiestas sulas un gatavoti arī saldumi, piemēram, augļu un dārzeņu sukādes. Bērni zin, ka lielākā daļa veikalā iegādājamo našķu satur palmu eļļu, kuras ražošana veicina lietusmežu izciršanu, tādēļ dod priekšroku pašgatavotiem gardumiem. Jelgavas pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks” ļoti rūpējas par bērnu patstāvības veicināšanu, un atbildīgs pārtikas patēriņš ir joma, kurā to var veiksmīgi attīstīt – gan pašiem audzējot zaļumus un gatavojot našķus, gan arī trenējoties pašiem salikt savu šķīvi.

Lasīt vairāk...
 
Noslēdzies Zemgales novada vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss un tērpu skate „Zemgales toņi un pustoņi”
Pirmdiena, 17.04.2017.

  toni_pustoni_logo 2017. gada 12. aprīlī Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā un Jelgavas Amatu vidusskolā notika Zemgales novada vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa un tērpu skates „Zemgales toņi un pustoņi” noslēguma pasākums, kurā piedalījās 201 skolēns un 58 viņu pedagogi no visas Zemgales.

Risinot konkursa tēmu „Latvijas toņi un pustoņi”, konkursa dalībnieki akcentēja Zemgales novadam raksturīgo vidē, dabā, kultūrā, vēsturē, valodā, sabiedrībā, tās norisēs pagātnē un mūsdienās un nākotnes vīzijā par Latviju.

Kopā Zemgales reģiona skatei tika iesniegti 145 darbi, no tiem vizuālajā mākslā 90 darbi, vizuāli plastiskajā mākslā 53 darbi un 2 vides objekti. Tērpu kolekciju skatē tika demonstrētas 16 tērpu kolekcijas.

Noslēguma pasākumā skolēni un skolotāji piedalījās iedvesmas nodarbībās Jelgavas 3. sākumskolā, Jelgavas Amatu vidusskolā, Jelgavas Tehnikumā un Jelgavas bērnu un jauniešu centrā „Junda”.

Konkursa noslēgumā dalībniekus sveica Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Areta Raudzepa un Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Izglītības pārvaldes vadītāja pasniedza Jelgavas simpātijas balvu, kuru ieguva  Seces pagasta pamatskolas skolniece Vita Lazdauska.

  DSC06907   DSC06921   DSC06988   DSC07019   IMG_7622   IMG_7628   IMG_7681   IMG_7720   IMG_7728   IMG_7749


 
Jelgavā uzsāk īstenot projektu „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”
Otrdiena, 28.02.2017.

  logo_mazs 2017. gada 27. februārī  Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Jelgavas izglītības pārvalde” pamatojoties uz Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumu Nr. 359 „Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5.specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanas noteikumi” vienojās par sadarbību un noslēdza sadarbības līgumu par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu Jelgavas pilsētā.

Projekta specifiskais mērķis: Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

Projekta īstenošanas termiņš: 2016.gada 1. janvāris – 2020. gada 31. decembris.

Jelgavas pilsētā no 2017. gada 1. marta projekta īstenošanā kā izmēģinājumskolas iesaistījušās Jelgavas Valsts un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, bet kā neiesaistītās izglītības iestādes – Jelgavas 1. internātpamatskola un Jelgavas 2. internātpamatskola. 

Vairāk par projektu

Projekta aktivitātes

 
Jelgavā notika Ēnu diena
Ceturtdiena, 23.02.2017.

  IMG_0392 2017. gada 15. februārī Jelgavā notika Ēnu diena. Tās ietvaros jauniešiem bija iespēja tuvāk iepazīt izvēlēto profesiju, kas tālāk viņiem palīdz mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. 
Jelgavas izglītības pārvaldes speciālistus „ēnoja” septiņas „ēnas”, iepazīstoties ar pārvaldes vadītājas, grāmatvežu , ekonomistu, juristu, galvenā speciālista bērnu tiesību aizsardzības jautājumos un galvenā speciālista IT jautājumos ikdienu.

  IMG_0396   IMG_0397   IMG_0399   IMG_0401   IMG_0391

 
Draudzīgā aicinājuma diena
Pirmdiena, 30.01.2017.

  img9252 2017. gada 27. janvārī centralizētās siltumapgādes uzņēmumā SIA „Fortum Jelgava” notika Draudzīgā aicinājuma diena. Tajā Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm pasniedza grāmatas un Jelgavas pamatzināšanu rulli. Tajā šogad Jelgava atspoguļota kā gudra pilsēta.
Draudzīgā aicinājuma kustību Latvijā iedibināja Kārlis Ulmanis 1935. gada 28. janvārī. Kustība tika atjaunota 1993. gadā, un Draudzīgā aicinājuma dienā ikviens aicināts ziedot skolām grāmatas, mākslas priekšmetus un naudas līdzekļus.
Jelgavas pilsēta izglītības iestādēm grāmatas dāvina jau sešpadsmito gadu pēc kārtas.

  img9097   img9152   img9162   img9170
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»